...

Duo, které na popové scéně působilo v 80 letech a také v 90 pod názvem Modern Talking. Jména obou hlavních protagonistů však znali jen věrnější fanoušci nebo lidé, kteří se o hudbu zajímali vážněji. Každopádně zpěvákem tohoto dua nebyl nikdo jiný než Thomas Anders, který se po ukončení kapely Modern Talking již podruhé vydal na sólovou dráhu. Oblíbený je zejména v Rusku, avšak i v tuzemsku má stále mnoho skalních fanynek a fanoušků, kteří s povděkem uvítali, že tento německý zpěvák, který je mnohými přezdívaný jako německý Karel Gott zavítá do Prahy. Původní červnové datum však bylo z důvodů povodní odloženo až na 26 září. My jsme se na tento koncert vydali. A určitě jsme neudělali chybu.

Thomas a zaplněná Lucerna

Začátek koncertu byl stanoven na 20 hodinu. Ještě v půl osmé byl však sál zaplněný maximálně z půlky, to se však nedalo říct o stavu, který zde panoval po 20 hodině. Velký sál Lucerny praskal ve švech, ale slovenský předskokan Martin Harich to neměl moc lehké. Zahrál známé hity, přesto diváky moc nerozehřál. Výběr předkapely nebyl dle mého moc šťastný a každý se těšil spíše na Thomasovu show.  Po odklizení části pódia se chvíli poté na projekci objevila úvodní znělka Thomasových koncertů a po chvíli i samotný Thomas Anders.

Zazněly známé hity Modern Talking

Na úvod zazpíval Thomas svou pilotní píseň Why do you cry, která se nachází na zatím posledním vydaném albu Strong. Poté bez pauzy zazněla píseň Modern Talking s názvem You can Thomas Anders v Praze - recenze koncertuwin, if you want. Následně Thomas popřál hezky česky dobrý večer a show mohla začít. Za zmínku stojí mix starých hitů Modern Talking, dále akustická verze písně You’re my heart, you’re my soul, která se opravdu povedla. Legrace byla, když Thomas mluvil o tom, že si jej všichni natáčí a fotí smartphonem a tak si nás vyfotí také. Sáhl do svého opravdu hezkého saka pro jeho smartphone, aby si nás vyfotil. Osobně mě mrzí, že z posledního alba kromě již zmiňované písně Why do you cry zahrál jen jednu. Ale fanoušci přišli především na písně Modern Talking a těch se dočkali. Nechyběly největší hity jako Brother Louis, Geronimo’s Cadillac, Atlatic is calling, Cherri Cherri lady,  Jet airliner a také hity z moderní doby jako You are not alone, China in her eys nebo Last exit to Brooklyn.

Povedený zážitek

Plná Lucerna se dobře bavila a bylo vidět, že Thomas Anders si koncert také užívá. Slogan, nebo chcete – li nápis Gentleman of music, který Thomase provází na jeho oficiálním webu i turné má své opodstatnění, neboť Thomas Anders je skutečným hudebním gentlemanem s nádherným hlasem i ve svých padesáti letech. A tak nezbývá, než si přát, aby Thomas Anders opět zavítal do Prahy a potěšil svou přítomností své fanoušky, kterých je stále dost v různých věkových skupinách. Nejstarší fanoušek, kterého jsem zahlídl měl hodně přes 60 let  a nejmladšímu bylo kolem 12 let.

 

Na závěr několik amatérských videí, které vám atmosféru koncertu aspoň přiblíží.