Cestování

3 oblíbené destinace v Chorvatsku, kam letos můžete vyrazit

Chorvatsko je mezi českými turisty velice oblíbené, a to především pro jeho dobrou dostupnost automobilem. Jedná se o vskutku nádhernou zemi, často označovanou i za pokladnici historických a přírodních skvostů. Samozřejmostí jsou oblázkové pláže, které jsou lemovány křišťálově čistou vodou Jadranského moře. V následujících řádcích vám dáme hned tři tipy, kam na dovolenou v Chorvatsku vyrazit.

Dubrovník

Pokud patříte mezi příznivkyně monumentů, určitě zavítejte do Dubrovníku, kde si vás podmaní městské zdi postavené v letech 1100 až 1600. Pevnými zdmi je obehnáno staré jádro města, dokonce se tato dubrovnická pýcha řadí k nejvíce zachovalým pamětihodnostem svého druhu v Evropě. Odskočit si však můžete i na pláž. Dubrovník má hned několik pláží, přičemž jednou z těch méně známých, kde na vás čeká soukromí, je Sulici.

V Dubrovníku najdete celou řadu hotelů a penzionů. Stačí zadat do vyhledávače hotely Chorvatsko a určitě najdete ne jeden i v tomto chorvatském přístavním městě.

Ostrov Mijet

Slyšela jste někdy o ostrově Mijet? Jedná se o famózní národní park, kam nemusíte vyrazit pouze na výlet, klidně se na ostrově můžete ubytovat a zůstat na něm několik dnů. Za zmínku rozhodně stojí městečko Pomena, kam se dostanete katamaránem. Vykoupete se v jezerech Veliko Jezero a Malo Jezero, což však ve skutečnosti jsou mořské zátoky.

Pláž Bačvice ve Splitu

Závěrem ještě doporučujeme zajet až do Splitu, jehož chloubou je pláž Bačvice. Přijdete si zde na své, ať už preferujete písek, nebo dlážděné části. Pláž se dokonce pyšní modrou vlajkou za čistotu moře. Vstup do vody je navíc pozvolný a upravený, tudíž klidně sem vezměte i své ratolesti.

Najděte si tedy Chorvatsko hotel a vyrazte za dobrodružstvím do země, která má stále ojedinělé kouzlo.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four − two =