Domov

Aby vám nepražilo slunce do oken

Slunce pražící dovnitř do oken není příjemné. V místnosti se zvyšuje teplota a pokud je venku opravdu teplo, není možné ani vyvětrat. Jak mít doma příjemný stín a necítit se jako v peci? Pořiďte si venkovní rolety. V tomto článku se dozvíte něco o různých typech žaluzií, rolet nebo markýz.

Venkovní žaluzie pro přirozené stínění

Venkovní žaluzie existují v několika typech a liší se především tvary lamel. Každé z nich mají jinou stínící schopnost. Můžete tak přirozeně stínit a zároveň u toho větrat. V případě potřeby se dají lamely stáhnout tak, aby neprocházelo téměř žádné světlo. Vybírat můžete ze spousty barev tu, která se bude nejvíce hodit k fasádě a stylu domu. Profesionální montáž je samozřejmostí a žaluzie díky vysoké kvalitě vydrží několik let bez nejmenších problémů.

Venkovní rolety pro naprostý stín

Rolety jsou skvělou možností, pokud chcete plný stín. Jsou vyrobené z roletového pancíře, který brání vniku slunečního světla a vytváří naprostý stín. Venkovní rolety mají dlouhou trvanlivost a je na ně poskytována záruka až 4 roky. Výborně se tak hodí na okna, do kterých v létě praží sluníčko a kde chcete dosáhnout maximálního zastínění. Slouží zároveň jako přirozená tepelná izolace v zimních měsících. S roletami tak ušetříte za topení i klimatizaci.

Markýzy jako prodloužení střechy

Venkovní markýzy jsou ideální na zastřešení teras, balkónů nebo venkovního posezení. V létě nabízí příjemný stín a v případě dešťů slouží jako střecha. Vyrábí se v různých variantách. Problém není ani s montáží na netradiční místa. Markýzy dotváří vzhled domu a jsou poměrně výrazným architektonickým prvkem. V případě potíží nebo poškození se nemusíte bát, protože je na ně poskytována prodloužená záruka až 4 roky. Vybírat můžete ze třech základních variant – kloubové, kazetové nebo boční markýzy. Každá z nich se hodí na něco jiného a v případě potřeby se mohou kombinovat a doplňovat.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 5 =