Domov, Nezařazené

Hledáte moderní topivo? Zkuste dřevěné pelety

Přemýšlíte, jaký druh topiva zvolit domů nebo do své firmy? Určitě nechcete utratit příliš mnoho peněz a pohodlná obsluha je také jedním z kritérií. Kdo by chtěl chodit přikládat co dvě hodiny do kotle? Moderní variantou tradičních přírodních paliv jsou dřevěné pelety. O těch už jste určitě někdy slyšeli, jedná se o malé slisované válečky, se kterými se topí velmi snadno a dobře se s nimi manipuluje.

Skvělá výhřevnost spojená s ekologičností

Pelety jsou typické výbornou výhřevností a navíc jsou poměrně ekologické. Vycházejí finančně lákavě, a proto si je lidé stále častěji volí jako vhodnou variantu. Jak se dřevěné pelety vyrábějí? Využívají se zbytky z dřevařské výroby, což je šetrné k přírodě. Dřevěné piliny se za použití tlaku a tepla formují do své podoby protlačováním přes matrici, vznikají pevné malé válečky. Není nutné přidat žádné lepidlo nebo jiné pojivo. Jak je to možné? Ve dřevě je obsažena celulóza, která vlivem tepla začne lepit sama a po ztuhnutí drží válečky pěkně pohromadě. Pelety mají extrémní hustotu a nízký podíl vody.

Kotle na pelety se pohodlně obsluhují

Jakým způsobem dřevěnými peletami topit? Můžete využít kamna i kotle. Díky dokonalému spalování zůstává po peletkách minimum popela. Automatickou regulaci kotle můžeme jen doporučit, protože je velmi pohodlná, obsluhu zvládne každý a rozhodně nemusíte být nějak fyzicky zdatní. Topení vám zabere minimum času. Kotel stačí naložit a po čase zkontrolovat, třeba až po 24 hodinách. Kdo by to neocenil?

Vyměňte starý kotel za nový

Zbavte se neustálého přikládání a vyměňte starý kotel za modernější s automatickou regulací. Vytápět se s ním dá rodinný dům i veřejná nebo komerční budova. Další variantou jsou krbová kamna na dřevěné pelety, se kterými můžete vytápět jednu místnosti nebo část domu. Skvělá jsou i na chalupu. Dokonce je možné jejich ovládání na dálku a mívají časový spínač.

Čistá a nenáročná manipulace s peletami

Díky dřevěným peletám se zbavíte neustálého nepořádku a těžké práce během zajišťování topení. Pytle s peletkami nezaberou moc místa a není z nich tolik špíny. Objednat si je můžete až domů, obdržíte je pečlivě zabalené na paletách. Pokud si je objednáte od firmy OPTIMTOP s.r.o. v množství minimálně jedné palety, budete mít dopravu úplně zdarma kamkoliv po ČR.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + twenty =