Auto-moto

I žena dokáže vybrat dobré letní pneumatiky. Jak na to?

Pokud nemáte partnera, který by se postaral o veškeré náležitosti vztahující se k automobilu, potom zřejmě hledáte návod, jak vybrat letní pneumatiky, a přitom neprohloupit. Současný trh s letními pneumatikami je rozmanitý. Jakmile jsem se podívala, jaké parametry jsou důležité, na co se zaměřit, myslela jsem si, že ani nezvládnu gumy vybrat, ale nakonec jsem to dokázala. Jelikož je potřeba zohlednit hned několik kritérií, tak jsem se rozhodla podělit se s vámi o to, jak jsem postupovala já.

„Paní, máte sjeté pneumatiky,“ řekl mi moc milý policajt při silniční kontrole. „Doporučuji co nejdříve je vyměnit, jinak vás příště pokuta nemine,“ dodal s úsměvem na tváři. Přijela jsem tedy domů, spustila internet a šla jsem na to.

Univerzální pneumatiky? V žádném případě

Prvně jsem si zjišťovala informace, jaké pneumatiky vůbec existují. Jedna z možností, která se mi nabízela a zpočátku jevila jako optimální řešení, jsou univerzální pneumatiky. Jakmile jsem si však o nich přečetla více článků, usoudila jsem, že pro mě nejsou ideální. Univerzální pneumatiky odborníci doporučují jen takzvaným „svátečním“ řidičům, kteří vytáhnou svého plechového miláčka jednou za čas z garáže, pro každodenní ježdění se rozhodně nehodí. V testech často končí špatně. Univerzální gumy mají představovat jakousi střední cestu mezi zimními a letními pneumatikami.

Jelikož jezdím každý den na různé schůzky, často i na pracovní cesty do zahraničí, pro mě nejsou univerzální pneumatiky vhodné.

Pokračovala jsem dál…

Potom mě napadlo, že bych jezdila na zimních pneumatikách, a pak si koupila až novou zimní sadu. Nicméně hazardovala bych se životem, protože zimní gumy se chovají na zahřáté vozovce od slunce jinak než v zimě. Směs totiž není uzpůsobená tak vysokým teplotám, které panují v letním období. Riskovat jsem určitě nechtěla.

Vzápětí jsem si našla výsledky nezávislých testů, jež se zaměřily na různé druhy pneumatik od mnoha značek. Velice dobře skončil model Continental PremiumContact 6, u něhož byl vychvalován brzdný výkon na mokru. Komise také dobře hodnotila komfort jízdy a vysoký kilometrový výkon. Hledala jsem ještě něco z levnějších alternativ a zaujaly mě letní pneumatiky Barum Brillantis 2 s vysokým kilometrovým výkonem a nízkou hlučností. Po zváženích všech pro a proti jsem zvolila první zmíněné gumy, přece jen, nechci, aby mě auto v kritické situaci zklamalo kvůli špatným pneumatikám.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × two =