Domov

Jak vybrat firmu pro úklid firemních prostor?

Pro spoustu firem je zbytečné zaměstnávat uklízečku. Vést dalšího člověka jako zaměstnance by pro ně znamenalo mnohem vyšší náklady, než když si na tyto služby poptají externí firmu. Firma přijde, když je zrovna potřeba, donese si všechny čisticí potřeby a uklízí spolehlivě. Tedy aspoň v případě, kdy si dobře vyberete.

Mohlo by se zdát, že pro úklid kanceláří je kvalifikovaný kdekdo. Mnozí lidé si to skutečně myslí, a tak vám úklid za pár stovek nabídne mnoho maminek snažících se o přivýdělek, mladých slečen hledajících brigádu ke studiu i starších paní, jež potřebují přilepšení k důchodu. Od těch ale raději dejte ruce pryč, zaměřte se pouze na úklidové společnosti.

Zavedená firma je vždy lepší než jednotlivec

Soukromá osoba vám nabídne lepší cenu, ovšem stojí vám nižší platba za všechny ty starosti a problémy? Každá dobrá úklidová firma zaměstnává pouze prověřené lidi, má bohaté vybavení a široké spektrum služeb. Není tedy problém si čas od času domluvit i služby, jež nejsou součástí běžného úklidu – například čištění koberců či úklid po stavebních pracích.

Výhod najmutí odborníků na úklid firmy je více. Co byste například dělali, kdyby vám paní na úklid onemocněla? Uklízeli si sami? Žili měsíc dní ve špíně? Když si na úklid najmete odbornou společnost, prostě k vám pošle na záskok někoho jiného.

Kvalita služeb jednotlivých firem se také liší

Není ovšem odborník jako odborník. Společnost na firemní úklid si vybírejte nejlépe podle referencí. Pokud vyhovuje ostatním, bude pravděpodobně vyhovovat i vám. Jestli vám nejsou známí schopní nikoho doporučit, prostě hledejte na internetu. Když má firma dobré reference, ráda se jimi pochlubí. Například olomoucký Deltaservis uklízí i pro České dráhy či Tesco a nijak se tím netají. Nedělejte si však starosti, uklízí i menší firmy, zakázky za méně peněz jim rozhodně nevadí. Dokonce vám mohou přijít uklidit až domů, až nebudete před Vánocemi stíhat.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × two =