Domov

Jaké jsou přednosti bydlení v Senior Parku?

Člověk se v určitém věku, kdy už na všechno nestačí bohužel sám, musí rozhodnout, zda se stane přítěží pro své milované, či zda odejde do některého ze zařízení určeným seniorům. Ať tak či tak, každé z těchto rozhodnutí bude mít na život daného člověka určitý dopad. Nikdo z nás se nechce stát přítěží pro své blízké, a zároveň nechceme odejít na místo, které nás připraví o mnoho věcí, na které jsme byli zvyklí, ať už se jedná o denní režim nebo domácího mazlíčka. Existuje místo, které by umožnilo seniorům nevzdávat se všeho, co mají rádi a na co byli celý život zvyklí?

Jedním z takových míst je Senior Park v blízkosti Brna, jenž poskytuje obdobné služby jako domov s pečovatelskou službou a domov pro seniory, avšak s několika podstatnými rozdíly.

Jedná se o bezbariérový bytový komplex určený seniorům, ve kterém si mohou starší osoby pronajmout samostatný byt, ve kterém mohou následně žít, a to i společně se svými domácími mazlíčky.

Do Senior Parku dochází v případě potřeby externí pečovatelka, která se postará o vše potřebné, tudíž je zajištěna i veškerá péče a servis, kterou obyvatelé potřebují. Díky bezbariérovým přístupům je tento komplex vhodný také pro osoby se sníženou schopností pohybu a vozíčkáře.

Cílem a posláním Senior Parku je poskytovat bezpečný a komfortní domov, ve kterém se budou obyvatelé cítit příjemně a bude jim umožněno zapojit se opět do aktivního života. Záleží však pouze na každém z nich. Senioři zde totiž nejsou omezováni pevným režimem, který by jim určoval, co budou v daný den dělat. Každý z obyvatelů si může stanovit svůj denní program dle svých potřeb a požadavků.

Senioři se mohou účastnit akcí a výletů, které jsou pro ně pořádány, mohou ve svých bytech kdykoliv přijímat návštěvy, a to i s možností přespání, či mohou jen relaxovat v atriu, jenž je součástí objektu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight + seventeen =