Cestování

Kranjska Gora, Krvavec a Rogla – prima lyžování ve Slovinsku

Pro všechny vášnivé lyžaře, kteří chtějí okusit adrenalin i odpočinek na sjezdovce, je určena dovolená ve Slovinsku 2019. Zaujmou příznivé ceny skipasů, domácí kuchyně, komfort ubytovacích služeb i výborné podmínky pro lyžování.

Proč zrovna Slovinsko?

Tento malý stát je hned po Lichtenštejnsku druhou nejmenší alpskou zemí, a přesto má příjemné předpoklady pro zimní dovolenou pro jednotlivce i rodiny s malými dětmi. Lyžování ve Slovinsku je v posledních letech vyhledávané, a to kvůli krátké vzdálenosti od České republiky. Cesta autem trvá z Prahy do občiny Kranjska Gora zhruba 7 hodin. Na svahu lze ochutnat dobroty, jako jsou domácí polévky, jelita, jitrnice i štrúdl. Za zmínku stojí i minimální jazyková bariéra a skvělé ceny skipasů. Slovinské Alpy osloví i vysokým počtem slunečných dnů i přírodních památek.

Ve Slovinsku má lyžování dlouhou tradici. Sjezd na lyžích je velmi populární. Tento sport poprvé popsal historik Valsador. Když se řekne lyžování – Slovinsko, je nutné zmínit věhlasnou soutěž organizace FIS v Kranjske Goře, pohoří Pohorje a Rogle. K nejlepší sportovcům patřili Bojan Křižaj, Rok Petrovič, Jure Franco i Mateja Svetová.

Kam vyrazit?

Jednou z nejpopulárnějších lokalit je Kranjska Gora v Julských Alpách. Nachází se v mýty opředeném údolí Zgornjesavska. Na první pohled uhranou vysoké štíty hor, dále pak vodopády Martuljek i Ajdovska deklica. Potěší široké sjezdovky v nadmořské výšce 785 – 1 215 metrů, sedačkové lanovky a bobová dráha. Dalším želízkem v ohni je skiareál Krvavec nabízející sjezdovky pro náročné jezdce prahnoucí po adrenalinu i svahy začátečníky. K dispozici jsou volné terény, dvoukilometrová převýšení i moderní lanovky. Krvavec není sice v ničem nejlepší, ale nabízí super lyžování ve Slovinsku za rozumné ceny.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eight − 1 =