Láska a vztahy

Máte před sebou svatbu? A víte, jak vybrat svatební kytici?

Rozhodli jste se do toho praštit? Tak na rychlo, že ani nemáte čas objednat si svatební kytici? I to se občas stává. Věřte, že objednání a doručení svatební kytice bude ještě rychlejší než vaše rozhodnutí.

Svatební kytice k nevěstě patří odnepaměti. Je to totiž symbolem lásky a plodnosti. V historii si z tohoto důvodu nevěsty sušily a schovávaly. Hodně nevěst tak činí i v současné době. Velké popularitě se stále těší i tradice házení kytice mezi svobodné dívky. Ta, jež ji chytí, by se měla do roka vdát.

Kytice z lučního kvítí? Proč ne?

Jaké květiny do svatební kytice navázat? To je velmi individuální. V minulosti svatebním kyticím dominovala bílá barva coby symbol nevinnosti. Chudé dívky si často vázaly kytice z lučního kvítí, k němuž však přidávaly obilí a byliny, které je měly ochránit před chudobou. Za touto volbou ale samozřejmě stála jejich dostupnost.

Růže, nebo kala?

Dnes mezi svatebními květinami jednoznačně vede růže. Rudá symbolizující vášeň, růžová něžné city či bílá představující pokoru a čistotu. Oblíbenou svatební květinou je ale také kala. Novomanželé se však při volbě spíše než pověrami řídí vlastním vkusem.

Kytici vybírá ženich

I když jedna pověra je i v jedenadvacátém století stále aktuální. Podle ní by kytici měl vybírat ženich a oko nevěstino by na ní mělo spočinout až před oltářem. A víte, jak to chodí? Muži se v květinách moc nevyznají, a proto tento úkol s oblibou přenechávají profesionálům.

Svatební kytici objednáte online

Kytice objednávají online, třeba na fleurop.cz, což je e-shop specializující se na rozvoz květin. Objednaná svatební kytice totiž dorazí přímo k nim domů. A pak už jim nebude nic bránit v tom odvést si svou nastávající k oltáři.

A pozor, na fleurop.cz mohou kytice vybírat i svatebčané stejně jako účastníci svateb zlatých, stříbrných i bronzový. Zkušené floristky vám zkrátka navážou kytici pro jakoukoliv příležitost.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 5 =