Výživa

Není nad dobrou kávu po ránu

Pokud patříte k milovníkům dobré kávy, víte, že ta kvalitní je sice o něco dražší než obyčejná, ale její chuť stojí za všechny peníze, hlavně po ránu. Mluvíme zde o kávě Arabika nebo Robusta, kdy záleží na přípravě a samozřejmě na naši chuti, pro kterou kávu se rozhodneme.

Porovnejme tyto dvě odrůdy:

– o něco levnější, ale ve světě stále více žádaná je Chutná káva Robusta:

  •  odolnější
  •  méně náročná na pěstování
  •  obsahuje více kofeinu
  •  krémovější

 

Patří zde například kofeinová bomba káva India Cherry AA Robusta 100%, zrnková. Vyznačuje se vysokou kvalitou, nese označení AA, což znamená že jde o kvalitní kávové zrna stejné velikosti. Specifikuje ji bohaté, krémové a intenzívně hořké aróma, s příchutí koření, oříšků, v puse ponechává příchuť čerstvě, pečeného chleba. 100% Robusta má vysoký obsah kofeinu, je dobrý životabudič, pokud potřebujete dlouho pracovat nebo se učit.

Arabica, se považuje za vzácnější

  • náročnější na pěstování
  • obsahuje méně kofeinu
  • má lepší a vyváženou paletu chutí
  • na kávových trzích patří k dražším

 

Jako příklad uveďme kávu Indonesia Kopi Luwak 50g, cibetková, zrnková káva, která patří mezi prémiové odrůdy díky své jemnosti, exotice, vzácnosti a ceně, řadí se mezi nejdražší kávy světa. Specifikuje ji hnědá barva, pronikavá vůně, krémová chuť oříšků, likérů, tóny čokolády a karamelu, vše doplněné jemnou hořkostí. Jaký je vůbec původ této kávy? Zralý kávový plod sní cibetka, jedná se o kunovitou šelmu, která se živí mimo jiné i dužninou kávových bobulí. Nepoškozené kávové zrno se pak vyloučí formou trusu, důkladně se očistí a připraví k dalšímu zpracování.

Na stránkách cafepoint.sk najdete více druhů výborných káv, také návody na přípravu. Doporučení, jak si vybírat kvalitní mletou nebo zrnkovou kávu a spoustu jiných praktických rad. Pokud jste právě dostali na kávu chuť, můžete si ji rovnou zde koupit.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − ten =