Domov

Půdní byty jsou skvělou variantou bydlení v centru Prahy

Bydlet v Praze a navíc v zajímavém půdním bytě, to zní lákavě. Proč by mělo jít jen o nesplněný sen? Nabídek půdních bytů je v hlavním městě hodně, ale také bývají velmi rychle pryč díky své atraktivitě, proto je třeba zbytečně neváhat, aby vám zajímavá nabídka neprotekla mezi prsty.

Jak vytvořit nové bydlení uprostřed metropole

Volné půdy jsou v Praze jak v okrajových částech, tak i v centru. Často je rekonstrukce půdních prostor jedinou variantou, jak vytvořit nový prostor k bydlení v centru metropole. Do opravy půd se pouští nejčastěji developeři, většinou je totiž potřeba do určité míry spolu s půdními byty zmodernizovat i další části domu, například výtah nebo fasádu.

Pořádná izolace je základ

U půdních bytů je základní věcí pro kvalitní bydlení jejich izolace. Ta pokud není kvalitní a dostatečně silná, dokáže bydlení pod střechou značně ztížit. Je zde totiž nebezpečí toho, že horké dny se stanou v tomto prostoru nesnesitelné a v zimě zase velká zima. Se správnou izolací ale tyto starosti dopadají.

Atypické bydlení vyžaduje trochu jiný přístup

Bydlení na půdách je atypické, což zní velmi lákavě, ale vyžaduje to specifický přístup. Bývá potřeba kvalitní stínění, kvůli skoseným stěnám mnohdy i atypický nábytek na míru, alespoň do některých částí bytu. Díky tomu je prakticky využit každý metr čtvereční. I když je podlahová výměra půdních bytů většinou mnohem větší než u klasických bytů, je třeba počítat se sklonem střechy s tím, že k mnoha zdem klasický nábytek zkrátka nepostavíme. Nemusí to být nevýhoda, vše se dá prakticky vymyslet a naprojektovat, jen je to trochu časově náročnější.

Půdní byty táhnou stále více

V současnosti půdní byty jsou atraktivním bydlením vhodným pro mladší generace. Na to, aby člověk zdolal každý den několik poschodí je nutné se psychicky připravit, ovšem větší fyzička je velkou odměnou. Během několika málo týdnů už zdolání schodiště není problém a v řádu let se ukáže, že díky tomu ani není nutné navštěvovat posilovnu. Obyvatelé půdních bytů mají zdravější životní styl, pokud si ovšem nekrátí cestu výtahem, který bývá dnes součástí i starších domů.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × three =