Cestování

Ubytování v hotelu Karlštejn vám umožní poznat romantiku Českého krasu

Karlštejn je díky své blízkosti k Praze oblíbeným výletním místem pro Pražany. Ale nejen pro ně. Jde o jeden z nejznámějších českých hradů, o místo s úžasným genius loci. A nejde jen o samotný zámek.

Ubytujte se v hotelu na Karlštejnu, kterému nechybí smysl pro romantiku

Celé Karlštejnsko (NPR Karlštejnsko) je skutečně uchvacující. Když pobyt navíc spojíte s ubytováním, jaké nabízí romantický hotel Karlštejn, výlet se promění v nezapomenutelný zážitek. Hotel je vyhledávaným místem pro svatby, ale i jiné události, kdy je trumfem romantika. Zařízení je luxusní a romantické. V objektu je k dispozici skvělá rybí restaurace a romantický altánek nabízí grilování specialit. Místo je skvělé pro soukromé i rodinné akce, ale rovněž pro ty firemní. V hotelu nechybí ani klimatizované konferenční prostory. K dispozici je též relaxační centrum.

Hrady a zámky, které musíte vidět

Ubytování v hotelu Karlštejn vám umožní poznat nádheru Karlštejnska. Samozřejmostí nejspíš bude návštěva tohoto známého pozdně gotického hradu z roku 1348. Byl vybudován českým králem a římským císařem, Karlem IV. Karlštejn patří mezi největší turistické atrakce České republiky.

V okolí se však nachází i další zajímavé české hrady: hrad Točník, zámek Nižbor nebo hrad Žebrák. Každý z nich nabízí své nezaměnitelné kouzlo.

Z Karlštejnu se lze vydat na delší pěší výlet do malebné vesničky Svatý Jan pod Skalou

Vesnička Svatý Jan pod Skalou se nachází v srdci českého krasu a její dominantou je vápencová skála Křížek nabízející úžasnou vyhlídku. Pod skálou se nachází unikátní raně barokní kostel Narození sv. Jana Křtitele, který je skalním kostelem tyčícím se nad travertinovou jeskyní, v níž v 9. století žil známý poustevník Ivan. Odtud pak lze nádhernou krajinou dojít až do Berouna.

Krásná příroda i zajímavé expozice, jež stojí za vidění

Z přírodních krás v okolí Karlštejnu stojí za vidění Koněpruské jeskyně, které byly objeveny v roce 1950 a veřejnosti jsou přístupné od roku 1959. Oblíbeným místem je i vápencový lom Velká Amerika, jenž je vidět od silnice Mořina-Kozolupy. Celá oblast se nachází v úchvatném prostředí CHKO Český kras. Jedním z nádherných přírodních úkazů jsou Bubovické vodopády.

V blízkém okolí hotelu lze navštívit sklářskou huť v Nenačovicích, Solvayovy mlýny, důlní expozici Crustenická šachta.

Vyjeďte si na kolo i do lanového centra

Koho ani romantika hotelu nepřesvědčí zůstat si v něm užívat úžasný komfort a touží se vydat na kolo, pro toho je karlštejnský a též berounský region doslova rájem. Nachází se zde skvělé cyklostezky: Karlštejnská trasa, Tetínská trasa, Chrustenická trasa, Nižborská trasa. A pro děti je pak skvělou atrakcí lanové centrum Ořech.

Rezervujte si ubytování

Určitě jsme nevyjmenovali všechny možnosti, které okolí hotelu Karlštejn nabízí. Je jich mnohem více. Tak rozhodně nepřijeďte pouze na otočku. Ani po týdnu se tady nebudete nudit.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 + 3 =