Móda

Už máte koupené plesové šaty?

Plesová sezóna je v plném proudu, ale je dost možné, že vás ten nejdůležitější bál teprve čeká. Co si vzít na sebe? Kde šaty koupit? Jaký střih bude slušet právě vám? A na co ještě při výběru myslet?

Základem je vaše představa. Nejlépe se budete cítit v šatech, do nichž jste se na první pohled zamilovala – ať už na vaší kamarádce, sokyni nebo jen při průzkumu na internetu. Musí vám padnout do oka. Někomu se líbí krajka, jiný ocení blyštivý materiál. Zatímco vy můžete mít ráda velké výstřihy, vaše nejlepší kamarádka je možná nesnáší. Je to u každého individuální, a tak si ujasněte, co požadujete.

A co když vůbec nevím, co chci?

S tím si nelamte hlavu, většina žen téměř pořád neví, co chce. Začněte se jednoduše poohlížet po internetu a to by bylo, aby se vám některé nezalíbily. Když si šaty objednáte z internetu, riskujete sice, že vám nebudou sedět, ale můžete si být téměř jistá originalitou. Jakmile se vydáte do obchodu v místním nákupním centru, na 90 % na každém větším plese potkáte někoho ve stejných šatech. A to je prostě faux pas.

Krátké, nebo dlouhé?

Spíš krátké, pokud nesháníte šaty na svůj maturitní ples – v tom případě zase naopak raději dlouhé. S dlouhými jsou vesměs stejně jen problémy. Je v nich daleko menší výběr, navíc musíte řešit ještě správnou délku, abyste si je nepošlapala. A vsaďte se, že jakmile začnete tancovat, bude vám v nich pekelné vedro.

Nebojte se proto krátkých šatiček s odhalenými zády či holými rameny. Na každém plese, kde to trochu žije, se zahřejete. Pamatujte však, že společenské šaty by nikdy neměly vypadat vulgárně. Máte-li příliš velké poprsí, na výstřihy se vykašlete. A vůbec – nezapomeňte při výběru šatů myslet na své poprsí. Pokud nebude problém vzít si pod šaty podprsenku, máte vyhráno. U odhalených zad je ale potřeba přemýšlet dopředu. Půjdete naostro, nebo risknete samodržící podprsenku, která padá, když se zpotíte?

Není objednání přes internet příliš riskantní?

Risk tam bude vždycky, avšak většina e-shopů má uvedené tabulky číslování, podle nichž snadno zjistíte, jaká velikost vám sedne. Sice to nejde říct s úplnou jistotou, nicméně vyplatí se to. Jen těžko budete někde shánět šaty za takovou cenu. A kdyby neseděly, dají se přece vyměnit. E-eshopy pro tohle mívají pochopení. Jen jednu radu ještě zbývá udělit. S nákupem moc neváhejte, ať vám šaty do plesu stihnou přijít.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 4 =