Děti

Vybíráme kočárek pro miminko

Bříško se vám každý den zvětšuje a vy se už nemůžete dočkat, kdy porodíte vaši vysněnou dcerku či syna? Ještě než se budete moci těšit z mateřství, měla byste zařídit několik poměrně milých povinností. Mezi nejdůležitější z nich patří právě výběr kočárku. Abyste se s tím nemusela trápit, připravili jsme po vás přehled nejdůležitějších pravidel, které vám výběr ulehčí a dáme hned 3 tipy na kvalitní výrobce kočárků.

Co musíte při výběru kočárku zvážit

Velikost korby

Pro miminko je důležité, aby se v kočárku cítilo bezpečně a pohodlně. Snažte se proto vybírat kočárky s hlubokou korbou. Její minimální délka by měla být 80cm. Je lepší, pokud je kočárek vybaven matrací a má odvětrávání i ve spodní části.

Typ koleček

Provedení koleček ovlivní pohodlí jízdy. Do terénu se hodí nafukovací kolečka s odpružením, která se dokáží přizpůsobit nerovnostem. Jestliže budete s kočárkem jezdit převážně po městě, volte kolečka plastová. Bude lepší, pokud budou otočná.

Hmotnost

V potaz je třeba vzít hmotnost kočárku. Uvědomte si, že kočárek budete muset například nakládat do auta, tahat do schodů apod. Musíte ho bez problémů unést.

Variace

Koupit je možné kočárek klasický nebo tzv. trojkombinaci. Klasické kočárky bývají levnější, ovšem je třeba k nim dokoupit vajíčko pro snadnější přenášení a později i sportovní kočárek. Trojkombinace toto vše obsahuje.

Top 3 výrobci

Kočárky se od sebe liší kvalitou provedení. Pokud nechcete šlápnout vedle, doporučujeme se zaměřit na kočárky Patron, Firkon nebo Camarelo. Jedná se o prověřené výrobce, kteří nabízí kočárky ve skvělé kvalitě i atraktivním designu.

Kočárky Firkon jsou například vhodné pro děti od narození až do 3 let. Je pro ně typický stabilní a vysoce odolný podvozek i bohatý výběr designů. Kočárky Camarelo nabízí velmi lehkou konstrukci a pohodlnou hlubokou korbu. Patron jsou kočárky od českého výrobce s moderním designem.

Všechny modely si prohlédněte v e-shopu AAAkočárky.cz.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + 14 =