Životní styl

Kočky- jejich úžasné schopnosti

Mají pozoruhodné schopnosti. Umí léčit, uklidňují, čistí negativní energie a dokonce prý vidí a odhánějí zlé duchy. Kočka je zvíře poněkud tajemné. Nejen že má perfektně vyvinuté veškeré smysly, ale občas nám připadá, že má i ten pomyslný magický „šestý smysl“.  Šestého smyslu si všimli již naši předci, kteří kočce přisuzovali nadpřirozené schopnosti, spojovali ji s čarodějnictvím, nebo naopak, jako v Egyptě, ji povýšili do role bohyně.

Bohužel tyto smysly, nebo ten šestý, který není vědecky podložený, znepříjemnily kočce v minulosti život.  Ve středověku byla kočka považována za symbol zla, ztělesnění ďábla či čtyřnohého démona. Kočky byly v těchto temných časech upalovány na hranici spolu s domnělými čarodějnicemi. Lidé na celém světě byli kočkami fascinováni již od nepaměti.  Ve věšteckých uměních hrají kočky důležitou roli, avšak právě se staly symbolem obzvláště významným při magických rituálech celého světa. Že tato zvířata představovala důležitý pojem při okultistických a náboženských rituálech a ceremoniálech, svědčí mimo jiné velké množství soch v kočičí podobě.

Magické stvoření- kočka

Kočky také dokáží varovat před různými druhy nebezpečí, které díky svým schopnostem a smyslům vycítí. Jsou schopny varovat lidi před neštěstím, či přírodní katastrofou i  vycítit příchod zemětřesení. Stejně tak citlivé jsou k blížící se bouři či výbuchu sopky. Z války jsou zaznamenány i případy, kdy kočky varovaly před leteckými bombovými útoky. Lidé tak následovali jejich chování a díky včasnému vyhledání úkrytu byly zachráněny životy mnoha rodin. Způsob, jakým jsou kočky schopny zaregistrovat blížící se katastrofu, je stále nejasný.

Felinoterapie – když kočka léčí

Základem felinoterapie je využití vrozeného daru empatie, intuice a léčivé energie kočky, schopné odnímat bolest a utrpení, schopnost navozovat duševní harmonii. Přestože není vědecky podložen  fakt, že kočka může léčit, tyto schopnosti zcela jistě má. Kočičí předení má jednoznačně, skoro až zázračné účinky. Majitele naprosto zklidní a navozuje pocit klidu a štěstí. Hebkost kožíšku, láskyplná oddanost, to vše má jednoznačně pozitivní vliv na zdraví chovatele.
Kočky dokonce dokážou odhalit blížící se onemocnění majitele. Vycítí problém daleko dříve, než se nějaký konkrétně objeví.  Ať už na léčivou schopnost našich kočičích mazlíčků nahlížíme vědecky nebo alternativně, musíme konstatovat jediné. Kočičí přítomnost činí naše domovy útulnějšími a naše životy příjemnějšími. Své myšlenky můžeme soustředit na milého tvora vrnícího na našem klíně a už to samo nám nedovolí myslet na starosti, stres a bolesti.

Kočka je osobnost

Kočka, je vyhraněnou individualitou, samostatnou osobností s vlastním názorem (ano, kočky si vytvářejí vlastní názor na člověka již při prvním kontaktu. Tento moment je mnohdy rozhodujícím, pro to zda nás kočka přijme i pro další soužití).  Ano, s kočkami lze komunikovat stejně tak, jako se sobě rovnými blízkými bytostmi. Jde jen o to, umět navázat vzájemný hlubší kontakt, čitelný pouhým pohledem. Vzájemné spojení dvou odlišných, a přesto tolik podobných světů by nemělo zůstat opomíjeno a nedoceněno. Kočka umí a může být víc, než “jen” domácí mazlíček.

 

 

Zdeňka Tomášková

Mám ráda své nebližší, přátele a všechny báječné lidi, které potkávám. Také knihy, muziku, filmy a spoustu dalších věcí.. Ráda píšu a věřím, že dobrý článek může zaujmout, potěšit či inspirovat. Pokud se mi něco ze zmiňovaného povede, budu jedině ráda :)

Mohlo by zaujmout...

1 Comment

  1. Děkuji za nové informace v pěkně a vyčerpávajícím způsobem podaném článku. Myslím že kočky, ale i jiná zvířátka, ke kterým si majitel vytvořil láskyplný vztah mají jistě schopnost léčit a pomáhat člověku v dosažení klidu a harmonii v duši. Půjdu si nějakou pohladit 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 9 =