Krása

Namalujte si svůdně oči

Oči jsou okna do duše a pohled patří k důležitým výrazovým prostředkům. A která žena by nechtěla mít pohled, kterému nikdo neodolá? Ovšem nic se nemá přehánět, proto někdy méně znamená více. Není nic horšího, když muž potká ženu s příšerným make-upem. Takto přelíčená žena jen těžko zaujme muže, který si potrpí na přirozený vzhled žen. Pro svůdné nalíčení zkuste pár následujících tipů krok za krokem.

 

Vytvarování obočí

Vytvarujte jej pinzetou. Na jeho nalíčení je jednodušší použít štěteček s matnými stíny než tužku. V případě líčení tužkou, čárkujte směrem po chloupcích, zvýrazňujte od širší části a ukončete nad vnějším koutkem oka. Barva obočí by měla být o odstín tmavší než vlasy.

 

Oční stíny

Pro zelenooké se doporučují fialové, pro modrooké zlaté nebo hnědé, pro tmavé oči modré. Můžete kombinovat i s barvou oblečení.

PublicDomainPictures / Pixabay

Trochu složitější je vytváření kouřových stínů. Nejprve naneste na víčka jemnou vrstvičku pudru, aby byl výsledek vyvážený a neutvořila se lesklá místa. Tmavý stín naneste zvenku dovnitř (na horní víčko a záhyb oka) a rozmažte do ztracena. U vnitřního koutku oka použijte světlejší stín. Stejný odstín jako u vnějšího koutku naneste na spodní víčko směrem k řasám a lehce rozetřete vatovou tyčinkou.

 

Zvýraznění řas

Pro dosažení hezkého tvaru a optického zvětšení oka, řasy vytočte speciálními applying-19334_640kleštičkami nahoru. Nejprve namalujte horní, poté dolní a po zaschnutí opakujte. Nepřehánějte to s maskarou a těžkými nánosy.

Oční linky

Pro začátečníky se doporučují klasické tužky se kterými se lépe manipuluje. Linku nemalujte naráz, ale jednotlivé tahy spojujte. Použití tekutých linek je náročnější, ale vydrží déle. Linku veďte rychlejším tahem těsněji u řas a dívejte se dolů. Existují ještě linky ve fixu, které líčení zdůrazní. Pro kočičí oči si namalujte horní i spodní linku a v koutku, kde se spojují, je nepatrně protáhněte nahoru. Odlíčení je samozřejmostí a nezapomeňte používat krémy na oční okolí.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 3 =